velocity banner

Atlona představila svůj první HDMI na HDBaseT 4K/UHD maticový přepínač s podporou HDCP 2.2 a Power over Ethernet (napájením přes Ethernet)

Nové modely mají funkci duálních HDMI výstupů, přenos kabelů až na 100 m a integrovaný webový server

Amsterdam, 10. únor 2015 – Během největšího uvedení produktů v historii Atlony, tato firma se sídlem v Silicon Valley, představila poslední a nejmodernější řadu maticových přepínačů HDMI na HDBaseT, která je jako první schopna pracovat s videem 4K/UHD/60 Hz a HDCP 2.2 ochranou proti kopírování. Konkrétně pak Atlona představila dva modely této řady. AT-UHD-PRO3-88M maticový přepínač 8x8 a AT-UHD-PRO3-66M maticový přepínač 6x6. U obou najdeme spoustu nových funkcí, jako jsou například 48 V napájení přes Ethernet a prodloužení dosahu přenosu HDBaseT kabelu až na vzdálenost 100 m.

1

Tyto nové přepínače jsou součástí zhruba dvanácti nových produktů, které chce Atlona uvést na ISE 2015, největší evropské obchodní výstavě pro produkty komerčních a rezidenčních AV elektronických systémů.

„Naše výrobky nyní mají takové vlastnosti, že si prodejce navrhující nějaký systém může být jistý, že ten systém bude řekněme budoucnosti odolný, co se týká 4K/UHD streamingu a přehrávacích formátů,“ řekl Michail Khain, spoluzakladatel Atlony a viceprezident vývoje produktů a inženýrství. „Naše předchozí HDMI na HDBaseT přepínače si vysloužily pověst rychlých a spolehlivých HD přepínačů. A to se nezmění. Nové funkce, které jsme k těmto produktům přidaly, jako jsou dvojité HDMI výstupy a PoE, naopak zvýší jejich schopnosti a možnosti způsobem, který ocení integrátoři a jejich zákazníci.“

Mezi nové prvky, které integrátoři uvítají, patří HDBaseT výstupy pro kabely jak na 70 m, tak i na 100 m, HDMI výstupy, které se dají samostatně nastavit jako zrcadlené nebo jako výstup přepínače, analogový audio de-embedding pro více zdrojů, podpora komunikace EDIDu, WebGUI pro nastavení přepínače a ovládání na předním panelu.

Oba modely je možné obousměrně dálkově ovládat přes IP, IR a RS-232 protokoly s užitím dalších řídicích systémů, což je mezi integrátory velmi populární, protože to nechává otevřenou možnost volby při výběru řídicího systému pro instalaci.

Navíc pro podporu nejnovějších standardů videa a ochrany obsahu jsou tyto maticové přepínače vybaveny funkcemi, jako jsou de-embedding HD audio streamu s podporou signálu až 192 KHz/24-bit, nezávislým ovládání hlasitosti, 5 pásmovým EQ pro de-embedding audio obsahu. Připojit se k analogovým audio výstupům (nesymetrické) lze pomocí svorkovnicových konektorů. Vzhledem k budoucím aktualizacím Atlona vybavila tyto přepínače vyhrazenými firmware data porty pro IP (RJ45) a USB připojení.

Oba maticové přepínače jsou dodávány s možností uchycení do 2U racku se zabudovaným mezinárodním zdrojem napájení. Podobně jako i na jiné výrobky Atlona se i na tyto přepínače vztahuje záruka 10 let. Dostupné by pak měly být během druhého čtvrtletí tohoto roku.

Pár slov o firmě Atlona

Atlona poskytuje inovativní a spolehlivé řešení pro AV a IT distribuci a připojení. Od roku 2003 se společnost zabývá designovými a inženýrskými projekty mnohdy oceněnými, které zahrnují bytové i komerční řešení v oblasti AV a IT včetně oblasti vzdělávání, obchodu, státní správy, zábavy a zdravotní péče.

Produkty a služby Atlony v oblasti designu, integrace, poradenství a instalace zjednodušují instalaci, minimalizují údržbu a zvyšují všestrannost produktů u řešení s automatickým ovládáním. Vize Atlony je jednoduchá: poskytnout zákazníkovi produkt, který je navržený a vyvinutý tak, aby svými prvky, výkonem a spolehlivostí odpovídal požadavkům profesionálů. Jednoduše poskytnout nejlepší kvalitu v tomto oboru.

atlona_wdq

blustream wdq

cyp-pruhledne

dvdo_wdq

emotiva-77455280

Copyright © 2015 WDQ s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.
Created by ENZO Software

dotazy

Webové stránky WDQ.cz používají ke správnému fungování soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk